FB
  Česky  Rusky  English

NOVINKY, ČLÁNKY, ZAJÍMAVOSTI

 

 

 

 

 

 

 

Listopad 2018

Poskytujeme profesionální a spolehlivé hlídání kočiček přímo u vás doma. Kočičky hlídáme s láskou v době Vašeho odjezdu a dopřáváme jim servis, jaký si zaslouží.  

Kočky hlídáme v těchto městech a jejich nejbližší okolí:

Praha, Praha východ, Praha západ

 máme nejspolehlivější kočičí chůvy z regionu (mrkněte na náš tým)

 hlídáme 365 dní v roce

 již přes 100 klientů nás doporučilo

 posíláme krásné fotky a krátké reporty o tom jak (báječně) se zvířátka mají

 při objednání hlídání poskytujeme v případě zájmu také poradenství v případě problémového chování koček přímo od profesionála - veterinárního lékaře

 jsme pojištěni

 

Duben 2017

KYNOLOGIE - výcvik (nejen) problematických psů

Máte starosti se svým pejskem? Potřebovali byste ho převychovat, vycvičit, naučit ho jisté návyky.

Obraťte se na naše zkušené kynology. Máme bohaté zkušenosti, vysokou úspěšnost i u velmi problematických psů v každém věku.

Pro objednání a více informací kontaktujte naši veterinární kliniku a s Vaším problémem Vám jistě pomůžeme - tel. 777 469 530


Břežen 2017

AKCE FIRST MINUTE - platí při objednávce do konce května!

Objednávejte hlídání Vašich mazlíčků na léto s předstihem - my Vám za to mazlíčka nafotíme a vytvoříme fotokoláž

Pokud již teď víte termín Vaší dovolené a nemáte nikoho, kdo by Vám mazlíčka pohlídal, obraťte se na náš už nyní. Když si objednáte hlídání na daný termín v letních měsících do konce května, tak Vám mazlíčka profesionálně nafotíme a z fotek vytvoříme zajímavou koláž.


Prosinec 2016

Stříhání pejsků

Opět nabízíme stříhání pejsků od našeho šikovného a zkušeného střihače za velmi příznivé ceny

Službu si můžete objednat k sobě domů nebo přivézt pejska na stříhání na naší veterinární kliniku Jičínská, Praha 3 - objednávat se můžete na každý všední den na telefonním čísle veterinární kliniky 777 469 530.

Listopad 2016

Pokud má váš mazlíček nějaké zdravotní problémy nebo ho jen potřebujete zkontrolovat nebo naočkovat, obraťte se na našeho zkušeného veterináře a navštivte plně vybavenou veterinární kliniku na Praze 3 Jičínská 1787/47. Více informací na www.j-vet.cz

 

Červenec 2016

                                                                                    Hledáme nové dogsittery a catsittery!

Máte rádi pejsky a kočičky, máte volný čas, ve kterém byste si chtěli přivydělat?

Přidejte se do našeho týmu. Nabízíme zajímavé platové ohodnocení. Práce dle Vašich časových možností.

Požadujeme časovou flexibilitu, zodpovědnost a spolehlivost a hlavně lásku ke zvířatům.

V případě zájmu piště info@petholiday.cz nebo volejte 736 649 659.

 

 

Červen 2016

Jak připravit pejska na hlídání

Ať už se chystáte na dovolenou nebo Vás čeká pracovní cesta, tak vám možná dělá starosti, jak váš pejsek zvládne odloučení od vás.

Shrnuli jsme pár tipů a rad, abyste to všichni zvládli bez stresu.

Štěstí přeje připraveným

V první řadě se snažte být v klidu vy. Stres z odchodu  majitele a nervozitu vyvolávají často sami páníčkové tím, že je na své mazlíčky přenášejí.

Hlídání pro psa zajistěte v předstihu a nenechávejte to na poslední chvíli, kdy budete mít starosti stejně s přípravami na cestu. Navíc je možné, že by těsně před cestou nenašli už volné místo pro vašeho pejska.

Co s sebou

Pokud pejsek bude v době vaší nepřítomnosti mimo domov, je potřeba mu zabalit pár věcí s sebou. Záleží vždy na domluvě s dogsitterem, který se vám bude o pejska starat.

Ale doporučujeme obojek a vodítko, oblíbenou hračku. Některým pejskům dodává pocit bezpečí odpočinek ve vlastním pelíšku pro psa nebo vlastní miska pro psa.

Dovézt byste měli i vlastní jídlo, na které je zvyklý. Změna stravovacích návyků může způsobit zdravotní a zažívací komplikace ve formě průjmu a zvracení u psa.

Nutností je očkovací průkaz a léky, pokud nějaké pejsek užívá.

Zkušební setkání a venčení

Každý pes je jiný a každý si jinak zvyká na nové prostředí. Sami nejlépe asi budete vědět, jak snáší cizí lidi a prostředí. Pokud je váš pejsek příliš fixovaný je dobré naplánovat před samotným hlídáním psa v Praze schůzku s naším dogsitterem. Ať už přímo u něj doma nebo zajít na společné venčení psa v Praze. Pejsek tak už nepůjde k neznámému člověku a uvidíte lépe jeho reakci na novou situaci. Pokud to bude nutné, můžete setkání zopakovat.

Jak předejít neurotickým stavům pejska?

Jestli se bojíte, že váš pejsek bude příliš stresovaný vaší nepřítomností a novým prostředím, jedním z prostředků, které mohou pomoc stresovaného pejska zklidnit, jsou syntetické feromony. Feromony jsou pachové látky, kterými se jedinci stejného druhu mezi sebou dorozumívají. Instalováním odpařovačů v domácnosti pár dní před odjezdem si pejskem zvykne na pachy, které má spojené s domovem. V náhradním domově s umístěným odpařovačem s feromony nebo obojkem, který feromony uvolňuje, získá větší pocit bezpečí. Vhodné je odpařovače používat ještě chvíli po návratu domů než se vše vrátí do starých kolejí.

Existují i různé esenciální či rostlinné oleje, které pejskovi navozují pocit uvolnění a působí proti strachu a úzkosti. Vtírají se 1x denně do srsti. Pro pejsky s citlivou kůží je vhodnější metodou inhalační aromaterapie.

Den odjezdu

Den odjezdu se přiblížil a je potřeba pejska převézt do náhradního domova. Vše, co potřebuje, máte zabaleno a můžete vyrazit. Doporučujeme, aby rozloučení proběhlo už doma a na předání jel jen jeden člen rodiny. Jeďte raději předat psa na hlídání nebo venčení v Praze v předstihu před vaším odjezdem, není vhodné odvážet pejska cestou na letiště.  Rozlučte se pohlazením, podrbání a nechte dogsittera, aby pejska zabavil a vy nepozorovaně odešli.

Náš dogsitter vás po celou dobu bude informovat o tom, jak se pejskovi skvěle daří a nebude chybět ani foto nebo video.

Potřebujete hlídání psa  Praze, venčení psa v Praze, hlídání kočky při odjezdu na dovolenou v Praze  nebo hlídání jiného mazlíčka? Neváhejte nás kontaktovat. Více na www.petholiday.cz nebo přímo na telefonu 736 649 659.


Květen 2016

Léto pro Vaši kočku nemusí být „pro kočku“!

 

Letní dovolené už klepou na dveře, cestovní horečka doléhá na všechny kolem.

Pokud jste majiteli pejsků, kočiček či jiného domácího mazlíčka možná Vám stále nedá spát, kdo se Vám o ně postará a „co s nimi“.

Jestliže máte spolehlivé a ochotné přátele, sousedy či rodinné příslušníky, kteří jim udělají útočiště nebo k Vám každý den dojdou a obstarají je, máte v podstatě vyhráno.

Ale mnoho z nás tuto možnost nemá a proto hledá další možnosti.

Můžete využít psí, zvířecí hotely, kde budou Vaši mazlíčky v kotcích nebo v místnosti s mnoha dalšími ubytovanými.

Mnohdy to ani není ta nejlevnější varianta, ale určitě nemůžete mít pocit, že Váš mazlíček bude během Vaší nepřítomnosti středem pozornosti a cizí prostředí plné neznámých zvířat může být stresující.

Zvolit můžete i variantu ubytovat Vašeho mazlíčka v „náhradní“ rodině v naší domácnosti, kde mu poskytneme profesionální a individuální péči. Můžete si říct při předávání jeho zvyklosti a potřeby, abychom mu mohli vyjít co nejvíc vstříc a bylo mu u nás příjemně.

Pokud je to nutné zajistíme i zdravotní péči - aplikace tablet, injekcí, ošetření ran, atd – v těžších případech ošetřuje sama paní majitelka MVDr. Marta Koudelková.

Jakékoli zdravotní komplikace, které mohou nastat během Vaší nepřítomnosti, je paní doktorka k dispozici 24 hodin.

V případě koček, které jsou někdy plaché a hůř přizpůsobivé, je lepší je nechat v jejich domácím prostředí a objednat si službu návštěv u Vás doma našimi „catsitterkami“, které Vaše kočičky nakrmí, vyčistí jim záchod a pohrají si s nimi. Po domluvě mohou zalít květiny, či vybrat ze schránky poštu.

Vždy pořizujeme z hlídání Vašich mazlíčku fotografie nebo videa, která Vám můžeme emailem poslat, ať víte co se doma děje. Nebo poslat krátkou textovou zprávu se základními informacemi o hlídání.

Naše agentura dokáže zajistit hlídání domácích mazlíčků všeho druhu od papoušků, hlodavců, plazů, atd.

Možná máte špatný pocit, že byste měli nechat svého mazlíčka doma. Ale pokud se rozhodnete pro hlídání u petholiday, tak tyhle starosti můžete hodit za hlavu, protože s námi budou Vaši mazlíčci také jako na dovolené!


Březen 2016

Školení zaměstnanců - První pomoc

V únoru proběhlo jedno z našich školení zaměstnanců - tentokrát na téma První pomoc u psů a koček.

Paní doktorka Marta vysvětlila příznaky jednotlivých typů nemocí, jak se při nich zachovat a poskytnout nemocnému mazlíčkovi první pomoc. Nechyběla ani praktická ukázka na našich psích figurantech.

Chceme našim klientům zajistit standardizovanou službu a aby všichni naši zaměstnanci věděli, jak se zachovat při nečekaných potížích během hlídání vašich pejsků a kočiček, ať už se jedná o drobné zdravotní komplikace jako je zvracení, průjem, přehřátí v letních měsících až po vážné zdravotní komplikace, kdy je i po poskytnutí první pomoci nutné odborné veterinární ošetření, například úraz, epileptické záchvaty, zkolabování, pokousání od psa, ušknutí zmijí, pobodání od včel...

Vytvořili jsme také přehledný a praktický manuál, ve kterém je shrnuto vše co bylo na školení řečeno.

A v neposlední řadě je vždy k dispozici naše paní doktorka Marta, která poradí nebo sama ošetří, pokud to bude nutné ... ve dne, v noci!


Únor 2016

Jak zajistit správný odpočinek pro Vašeho čtyřnohého mazlíčka?

Spánek je v životě člověka velmi důležitý. Strávíme v posteli spánkem třetinu svého života. A jak všichni víme, jak je důležité se dobře vyspat a jak kvalitní spánek ovlivňuje naši náladu. Pro vaše psí miláčky to platí o to víc, když někteří prospí celou noc i většinu dne, hlavně s vyšším věkem. A stejně jako my si vybíráme kvalitní postel a matraci, neměli bychom zapomínat i na naše čtyřnohé členy rodiny.

Ti, co svou postel sdílí se svými mazlíčky, řešit jejich pelíšek na přespání nemusí. Ale mnoho pejsku má svoje místečko na spaní. V obchodech se zvířecími potřebami najdete na výběr nespočet psích pelíšků, ale kdo má čas a zručnost může takový pelíšek vyrobit sám. Na internetu najdete mnoho návodů i videonávodů, jak si takový pelíšek udělat, například z vaší mikiny, kterou jste chtěli už dlouho vyhodit.

Samozřejmě nezapomínejte na odpovídající velikost. Pokud budete vybírat nebo vyrábět pro štěňátko nezapomeňte, že Vám ten drobeček za pár měsíců vyroste. Zvykejte své štěně už od malička na dospělácký pelíšek. Někteří pejsci mají pak někdy problém zvykat si na větší, jiný, i když se do svého původního už nevejdou. A jak by se vám spalo v posteli, ze které vám čouhají nohy? :)

Pelíšek by měl mít své stálé místo a ideálně na nějakém klidném a tmavším místě, aby se kolem něj, například v chodb,ě stále nechodilo a pejska to mohlo rušit.

Neměli byste ani zanedbávat pravidelné čištění či praní pelíšků, ve kterém se mohou držet různí roztoči a jiná neviditelná zvířátka, která mohou ohrožovat zdraví pejska i vaše.

Váš mazlíček vás potom po kvalitním a příjemném vyspání a odpočinku vždy odmění vrtícím ocáskem a dobrou náladou!


Leden 2016

Profesionální focení mazlíčků

Určitě si své mazlíčky fotíte na uchování vzpomínek každou chvilku. Ať už při lenošení a spaní doma nebo na vašich procházkách při venčení pejska.

Ale určitě znáte, že je někdy těžké zachytit ten správný okamžik na fotce, který si fotkou chcete zapamatovat, když se Váš pejsek nebo kočka vrtí, hýbou, běhají a z fotek je jen šmouha.

Proto existují profesionální fotografové, kteří se snaží zachytit a zvěčnit Vašeho miláčka tak, aby Vám na fotku přenesly jeho osobnost, krásu a duši a zda je praštěný a hravý nebo královsky pyšný a vážný.

Psi a kočky žijí přítomností. Mají výraznou tvář, krásnou srst a oči, které mnohé dokážou sdělit. Samozřejmostí musí být trpělivost a dostatek času pro psího modela, aby se uvolnil a zvykl si na cizí prostředí a podmínky.

Pokud fotograf zná vlastnosti a povahové rysy ras psů a koček, může lépe vytvořit podmínky v ateliéru tak, aby získal co nejvýstižnější výraz Vašeho mazlíčka.

Doporučuje vyhledat takového fotografa, kterému budete v první řadě důvěřovat vy. Potom to pro pejska či kočičku bude hračka.

 

My takového fotografa máme a můžeme doporučit. Je milovník pejsků a profesionální a zkušený fotograf, který si nedávno splnil sen a vybudoval vlastní ateliér zaměřený právě na fotografování pejsků a jiných mazlíčků, včetně přilehlé zahrady pro pohodlí a přijemné zázemí.

Podívejte se na jeho stránky a v případě zájmu neváhejte vyzkoušet jeho služby psiatelier.webnode.cz

 

 

 Něco o našem catsittingu.. naší nejžádanější službě:

 

 Hlídáme Vaše kočičí kamarády přímo u Vás doma!

Poskytujeme profesionální a spolehlivé hlídání koček přímo u vás doma. Kočičky hlídáme s láskou v době Vaší dovolené a dopřáváme jim servis, jaký si zaslouží.  

 

 

máme nejspolehlivější kočičí chůvy z regionu (viz náš tým)

 již přes 100 klientů o nás napsalo pozitivní REFERENCI

 posíláme krásné foto-koláže z každé návštěvy (viz obrázky vpravo)

 při objednání hlídání poskytujeme také poradenství v případě problémového chování koček

 jsme pojištěni u Kooperativy v hodnotě do 1 000 000,- Kč (certifikát naleznete níže)

 hlídáme 365 dní v roce


Hlídáme Vašeho psa či kočičku individuálně!

Zakládáme si na důvěře klienta. Samozřejmostí jsou krátké reporty s fotkami hlídání koček a psů klientům, přímo na mail, whats up nebo facebook.

Hlídáme psy i kočky v Praze a na Praze východ, spolehlivě, s láskou a nadšením. 

Proto si můžete v klidu užít dovolenou nebo bez starostí odjet na služební cestu a naši petsitteři přijdou pravidelně nakrmit Vaši kočku, pečovat o ní, podat eventuálně léky a hrát si s ní.

Nebo si vezmou Vašeho psa k sobě do domácnosti a budou věnovat svou pozornost pouze jemu. Nebudete muset riskovat pobyt psa v psím hotelu

 Na naší veterinární klinice se množí případy stresovaných psů, stále více lidí se ujímá psů z útulků s nahnutou minulostí. A práve o takoveto psy my jsme schopni se při Vašem odjezdu postarat! 

 Hlídáme 365 dní v roce! 

 


ODJEZD NA DOVOLENOU  – CO SE ZVÍŘECÍM MAZLÍČKEM?

 

Téměř každý z nás, kdo se stará o nějakého domácího mazlíčka, určitě již zažil situaci, kdy chce odjet na dovolenou a neví, co se zvířátkem. Vzít ho s sebou a vystavit ho, mnohdy, dlouhé a úmorné cestě do cílové destinace? Obvolávat příbuzné a známé, zda by se o Vašeho miláčka mohli na 14 dnů postarat?

Pokud uvažujete o dovolené s velkými výkyvy teplot, či stabilními vysokými teplotami, jako jsou typicky přímořská letoviska, vězte, že pro Vaše zvířátko tyto teplotní podmínky většinou nejsou vůbec příznivé a nedělají jim dobře. Navíc se často můžete setkat s místy, kam je psům vstup zakázán, především na plážích. Proto je velmi důležité zvážit všechna pro a proti, brát mazlíčka s sebou na dovolenou, stresovat ho dlouhými přesuny a vystavit se v cílovém místě možným konfliktům a problémům.

Pokud si zadáte do internetového vyhledávače hesla jako: hlídání psů a hlídání koček, domácí péče o zvířata, venčení psů v Praze apod., najdete nabídky například psích hotelů, ale i služeb, které se specializují na hlídání zvířátek přímo u majitele doma.

Takové služby Vám nabízí i PetHoliday – komplexní servis péče o Vaše mazlíčky pod dohledem veterinárního lékaře. Nabízí hlídání zvířátek v domácnosti venčitele nebo přímo v domácnosti klienta. Je zajištěno Vaše pravidelné informování o tom, jak se zvířátko má, včetně zasílání fotografií či krátkých videí.  Tým PetHoliday je složen pouze z kvalifikovaných milovníků zvířat, kteří museli projít přísným výběrovým řízením a kteří svou práci dělají s láskou. 


Copyright 2014   Pet Holiday.cz               Kontakt: +420 736 649 659          info@petholiday.cz